ROYAL LONDON BALLET - LABUTIE JAZERO

« Späť

25.11.2024 19:00 ROYAL LONDON BALLET - LABUTIE JAZERO

Najslávnejší balet sveta Labutie jazero v podaní sólistov z Royal London Ballet prvýkrát na Slovensku.

Nádherná hudba, dojemný príbeh o vernej láske a predovšetkým skvelé baletné výkony sólistov Royal London Ballet a ďalších členov medzinárodného súboru nadväzuje na tradíciu vianočných baletných predstavení v Bratislave.

Na toto nesmrteľné baletné vystúpenie sa môžete tešiť 25. 11. 2024 v NTC aréna Bratislava.

Royal London Ballet patrí k londýnskemu Opera House a spája ich dlhá spoločná história, ktorá sa začala písať v roku 1732. Už v roku 1734 tu bolo uvedené prvé baletné predstavenie. Odvtedy divadelný aj baletný súbor dosiahol svetový rozmer a preslávil sa po celom svete. Sólisti Royal London Ballet sa spolu s medzinárodným tímom prvýkrát predstavia aj na Slovensku.

Labutie jazero od P. I. Čajkovského je nepochybne najznámejším baletným dielom na svete. Javisko plné ladných baletiek - labutí - vznášajúcich sa na špičkách nad "hladinou" si zamilujú nielen baletní nadšenci, ale aj bežné kultúrne publikum. Predstavenie je svojou rozprávkovou atmosférou a veľmi melodickou hudbou vhodné aj pre staršie deti. Romantický príbeh princa Siegfrieda a krásnej princeznej Odetty zakliatej do podoby labute predstavuje základný kameň klasickej baletnej školy a už takmer stopäťdesiat rokov patrí k najúspešnejším titulom svetových baletných scén.

Nenechajte si ujsť tento nezabudnuteľný zážitok!

Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/event/ROYAL-LONDON-BALLET-Labutie-jazero

Vážení zákazníci, počas kultúrnych, spoločenských, a športových podujatí je podzemná garáž NTC z kapacitných  dôvodov uzavretá pre verejnosť.