História

« Úvod

Vízia o NTC

vznikla už po rozdelení federácie, lebo Slovensku chýbal reprezentatívny stánok pre súťaže svetového rangu ako je napríklad  pražská Štvanica, ktorá slúžila čs. tenisu a teraz aj českému.

V prvej etape

bola postavená päťdvorcová tréningová hala, v ďalšej centrálny dvorec s hľadiskom a unikátnou otváracou strechou, na  záver nasledovala výstavba hotela a administratívna budova, sídlo zväzu.

Sen mnohých tenisových generácií

na Slovensku sa naplnil koncom roka 2005, keď bola AEGON aréna NTC dejiskom finále Davisovho  pohára Slovensko – Chorvátsko. Obrázky z NTC mohli vďaka televíznym prenosom z finále vidieť v 147 krajinách sveta. Zaťažkávaciu  skúšku najvyššieho rangu zvládli organizátori na výbornú. Po tri dni bola AEGON aréna NTC vypredaná (4000 divákov denne). V Bratislave  bolo na finále akreditovaných viac ako 300 predstaviteľov médií z celého sveta.

NTC vzniklo

na časti tenisového areálu Slovana Bratislava na Tehelnom poli. Roku 1999 STZ vypísal architektonickú súťaž na stvárnenie  NTC, do ktorej prihlásili šesť štúdií. Pri výstavbe bol realizovaný víťazný projekt CD Teamu Bratislava.

Slávnostná inaugurácia

centrálneho dvorca NTC, ktorý nesie názov AEGON aréna NTC, sa uskutočnila 19.septembra 2003. V tomto termíne  hostil slovenský daviscupový tím v barážovom stretnutí o postup do svetovej skupiny USA, najúspešnejšiu krajinu v súťaži o  najslávnejšiu tenisovú trofej.