IL DIVO

« Späť

28.09.2024 19:00 IL DIVO

IL DIVO NA TURNÉ K 20. VÝROČIU ICH VZNIKU. NEVYNECHAJÚ ANI BRATISLAVU!

Multiplatinová spevácka skupina Il Divo, založená na klasickej hudbe, sa predstaví 28. septembra v Bratislavskej Peugeot aréne s čerstvo vydaným albumom XX, ktorý zhrnie ich dvadsaťročnú tvorbu.

V roku 2004 sa spojili štyria muži s výrazne odlišnými osobnosťami a hlasmi, aby do dejín hudby a kultúry zapísali názov Il Divo. Ich úsilie bolo korunované úspechom, keď dosiahli nevídané uznanie za svoje žánrovo pestré piesne a milióny priaznivcov, ktorí si kupovali ich multiplatinové nahrávky.

Mali možnosť vystúpiť na letných olympijských hrách, spolu s Toni Braxton napísali oficiálnu pieseň pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2006 a vystúpili na oslavách diamantového jubilea kráľovnej Alžbety II. Sú známi hitmi ako Regresa a Mí, coververzia skladby Unbreak My Heart od Tony Braxton, ktorá sa nachádza na ich prvom albume a na YouTube má viac ako 180 miliónov pozretí: https://www.youtube.com/watch?v=DJNzmNB48no.

Z ich piesní, interpretovaných v španielčine, taliančine, francúzštine, portugalčine, angličtine, japončine a latinčine, sa predalo viac ako 30 miliónov nosičov po celom svete v 35 krajinách a dosiahli 50 prvenstiev v hitparádach a 160 zlatých a platinových dosiek.

Tento rok Il Divo oslavuje 20. výročie vydaním jubilejného albumu s názvom XX, na ktorom hrajú Američan David Miller (tenor), Švajčiar Urs Bühler (tenor), Francúz Sébastien Izambard (tenor) a Američan Steven LaBrie (barytón), ktorý sa ku skupine pripojil po smrti Carlosa Marína Covida-19 v dôsledku infekcie. 28. septembra vystúpia v Bratislave v Peugeot aréne. Nedávnu nahrávku skladby Despacito si môžete vypočuť tu: https://www.youtube.com/watch?v=G9apyWnPkOk

Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/event/IL-DIVO

Vážení zákazníci, počas kultúrnych, spoločenských, a športových podujatí je podzemná garáž NTC z kapacitných  dôvodov uzavretá pre verejnosť.