BILLIE JEAN KING CUP: Slovensko - Slovinsko

« Späť

13.04.2024 15:00 BILLIE JEAN KING CUP: Slovensko - Slovinsko

Slovensko v kvalifikácii privíta Slovinsko

Slovenské tenistky privítajú v aprílovom kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej reprezentáciu Slovinska. Rozhodol o tom novembrový žreb v Malage, pri ktorom Slovensko figurovalo ako nasadené. Hrať sa bude na tvrdom povrchu 12. a 13. apríla 2024 v Peugeot aréne Národného tenisového centra. Víťaz stretnutia sa prebojuje na záverečný finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej.

Pôjde vôbec o prvé vzájomné meranie síl týchto dvoch krajín. Kapitán Matej Lipták sa aj proti Slovinsku bude usilovať zložiť čo najsilnejší tím. Aktuálnou líderkou slovenského tímu je Anna Karolína Schmiedlová, v súčasnosti pevne usadená v prvej svetovej stovke rebríčka WTA. Dvojkou je Rebecca Šramková, ktorá atakuje hranicu prvej stovky. V tíme by sa opäť mala objaviť aj mladučká Renáta Jamrichová, ktorá debut v prestížnej tímovej súťaži zažila v stretnutí proti Argentíne – víťazstvom nad jednotkou hostí Nadiou Podoroskou. Deblovou jednotkou je Tereza Mihalíková, ktorá spolu s Viktóriou Hrunčákovou tvorí silný pár, čo sa vo viacerých prípadoch ukázalo ako kľúčové. Hrunčáková je stabilnou hráčkou aj do dvojhry.

Slovinsko zatiaľ v Pohári Billie Jean Kingovej netriumfovalo. Vlani sa predstavilo na záverečnom turnaji v Seville a prebojovalo sa až do semifinále, v ktorom podľahlo Taliansku 0:2. Vo svetovej stovke nemá aktuálne žiadnu hráčku, no obe najlepšie singlistky figurujú tesne za ňou. Tamara Zidanšeková i Kaja Juvanová však dobre vedia, aké je to byť hráčkou prvej stovky. Zidanšeková už klopala na brány svetovej dvadsiatky, Juvanová bola tesne za päťdesiatkou.

CENY VSTUPENIEK SLOVENSKO – SLOVINSKO

PIATOK 12. apríla 2024, dve dvojhry, začiatok 15.00 h, cena 20 €

SOBOTA 13. apríla 2024, dve dvojhry a štvorhra, začiatok 12.00 h, cena 20 €

Reklamné bannery