Daniel Landa v Ntc aréne Bratislava

« Späť

20.01.2024 19:00 Daniel Landa v Ntc aréne Bratislava

Po úspešnom vydaní nového albumu MINOVÝ POLE sa DANIEL LANDA vydá na rockovú show do NTC v Bratislave, kde zadunia najlepšie skladby z nového albumu spoločne s tým najlepším od Daniela Landu z predchádzajúcich čias.

„Narodil jsem se jako Čechoslovák, Slováci jsou absolutně bratrský národ. Na nářez v Bratislavě se ohromně těším“ (DANIEL LANDA)

Len nedávno vydal po ôsmich rokoch nový album Minový pole. Začiatkom budúceho roka naživo predstaví Daniel Landa svoje nové piesne spolu s ďalšími hitmi, ktoré vyberal zo svojej bohatej, viac ako tridsať ročnej kariéry, na koncerte v NTC Bratislava 20. januára 2024.

Daniel Landa sa slovenským fanúšikom po prvýkrát predstavil v roku 2008 dvoma koncertami v Košiciach a v Bratislave. V roku 2012 predstavil novinky z vtedy vydaného albumu Vozová hradba a v roku 2018 oslávil svoje 50. narodeniny na vypredanom Zimnom štadióne. Po veľmi úspešnom vydaní nového albumu Minový pole sa Daniel Landa vydá na rockovú šou do NTC v Bratislave. 20. januára 2024 zadunia najlepšie skladby z nového albumu spoločne s tým najlepším od speváka z predchádzajúceho obdobia. „Narodil som sa ako Čechoslovák, Slováci sú absolútne bratský národ. Na ‚nářez‘ v Bratislave sa ohromne teším,“ povedal rockový spevák.

Album Minový pole prišlo po dlhej, osemročnej prestávke od ostatného albumu Žito. Novinka v tom najlepšom nadväzuje na Landove najvydarenejšie albumy. Autorom hudby, textov a aranžmánov všetkých piesní na platni je tradične sám Daniel Landa. Skladby tvoria spolu nerozlučný celok, zaradil tam aj single vydané v poslednej dobe: Anička Malinová, Blanický manifest, Ukolébavka a Hoří horizont. Poslednú menovanú skladbu však Landa so svojim tímom nahral v úplne novej podobe. Album nesie všetky znaky Landovej tvorby - silné protestsongy, rockové balady a jeho nezameniteľný valčík. Vymyká sa akémukoľvek paušalizujúcemu hodnoteniu. Sám Landa hovorí: „Moje jediné želanie je, aby si ľudia vypočuli Minový pole v celku. Od začiatku až do konca...“
Minové pole nie je len hudobne, ale aj textovo strhujúce dielo. „Je to správa o stave spoločnosti a sveta od človeka, ktorý vo svojom živote a tvorbe síce vyvolal nejeden konflikt a rozbúril mnoho emócií, ale ako jeden z mála nikdy neuhol zo svojej cesty, a preto mu možno uveriť slová – Ten, kdo se nevzdá/Napije se z grálu/Vyryje svý jméno/Do koruny králů‘,“ povedal o novom albume riaditeľ vydavateľstva Warner Music Czech Republic Vladimír Kočandrle.

Fanúšikovia môžu získať vstupenky na koncert, ktorý sa uskutoční 20. januára 2024 v Bratislave v sieti Ticketportal. Čakanie na tento koncert si však môžu skrátiť návštevou festivalu Rock pod kameňom, na ktorom Daniela Landa vystúpi v piatok 21. júla 2023.

Daniel Landa je rockový spevák, skladateľ, textár, libretista, scenárista, producent, herec, boxer, automobilový pretekár a mentálny kouč. Rodák z Prahy (1968) v roku 1987 založil kapelu Orlík (spolu s Davidom Matáskom) a vydali dva albumy. Počas svojej sólo dráhy vydal albumy Valčík (1992), Chcíply dobrý víly (1995), Pozdrav z fronty (1997), Smrtihlav (1998), Konec (1999), Best of Landa (2000), 9mm argumentů a Krysař (2002), Vltava tour (2003), Best of Landa 2, Neofolk a Večer s písní Karla Kryla pro český národ (2004), Komplet/Best of a Tajemství (2005), Bouře (2006), Kvaska (2007, soundtrack), Nigredo (2009), Touha (2009), Tacho (2010, soundtrack), Československo Tour 2008 (2011, + DVD), Vozová hradba tour 2011 (2012, +DVD), Best of 3 (2013), Klíč králů (2013), Žito (2015) a aktuálnu novinku Minový pole (2023). Na svojom konte má až nespočetne ocenení v anketách popularity, Zlatých, Platinových a Multiplatinových albumov.

Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/event/Daniel-Landa-v-Ntc-arene-Bratislava

Vážení zákazníci, počas kultúrnych, spoločenských, a športových podujatí je podzemná garáž NTC z kapacitných  dôvodov uzavretá pre verejnosť.

Reklamné bannery