100 členný cigánsky orchester Budapešť a hostia

« Späť

03.12.2023 19:00 100 členný cigánsky orchester Budapešť a hostia

100 členný cigánsky orchester bol založený 2.novembra v roku 1985. Za uplynulých 34 rokov šírili cigánsku a ľudovú hudbu viac ako 1000x na piatich kontinentoch sveta. Za spomínané obdobie vydali viac CD a DVD nosičov. Za tieto získali 7x platinové a 15x zlaté ocenenie.

Na otvorení svetovej výstavy v Lisabone, 100 členný cigánsky súbor sa tešil jedinečnému úspechu. V roku 2000 získali cenu “Maďarské dedičstvo“ a v tom istom roku boli zapísaný aj do Guinnessovej knihy rekordov. V prvých minútach tretieho tisícročia uviedli vynikajúci koncert v meste Monte Carlo pred Grand Casinom. Zúčastnili sa na všetkých hudobných festivaloch sveta.

Ich umelecká činnosť je ojedinelá a nemá páru nikde vo svete. Jeho členovia sú Rómovia ktorý hrajú vážnu a tradicionálnu maďarskú cigánsku hudbu. Cieľom 100 členného cigánskeho orchestra je šírenie a uchovanie hudobných tradícií, výchova mladých hudobných talentov. Orchester so svojim umením a hudbou vždy a všade nájde cestu k srdciam divákov a takýmto spôsobom obohacuje farebnú paletu európskych kultúr. Peter Šramek vystrelil v Superstar kde ho preslávil najmä Haberov výrok ,že sa ponáša na princa Krasoňa. Avšak čas ukázal a Peter sa presadil aj v sólovej kariére v Maďarsku. Taktiež vám zaspieva Kráľovná cigánskej muziky Bangó Margit ,ktorá začala svoju kariéru už v 17.tich rokoch keď vyhrala rozhlasovú súťaž. Od 90 tich rokov spieva so 100 člennym cigánskym orchestrom Budapešť. Nenechajte si újsť tento krásny koncert a kúpte si lístok už dnes. Tešíme sa na Vás.

Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/event/100-clenny-cigansky-orchester-Budapest-a-hostia

Vážení zákazníci, počas kultúrnych, spoločenských, a športových podujatí je podzemná garáž NTC z kapacitných  dôvodov uzavretá pre verejnosť.